Addendum Extra Richtlijnen 2026

Artikel 1 Werkingssfeer

1.1 Dit addendum is een aanvulling op de reeds tussen partijen gemaakte afspraken, waaronder de Algemene Voorwaarden van ToetToetFood (hierna: opdrachtnemer).

1.2 De bepalingen in dit addendum zien enkel op situaties waarin een overmachtsituatie, zoals oorlog, pandemie, rellen, protesten, terroristische dreiging, grootschalige stroomstoring of cyberincident, of een vergelijkbare crisis, zorgt voor aanvullende regels en maatregelen vanuit de overheid.

1.3 De bepalingen in dit addendum prevaleren boven alle eerder gemaakte afspraken.

1.4 Van de bepalingen in dit addendum kan enkel schriftelijk worden afgeweken

Artikel 2 Extra maatregelen

2.1 Onder ‘huidige maatregelen’ wordt in dit addendum verstaan: de extra/actuele overheidsregels en maatregelen tegen een overmachtsituatie, zoals in artikel 1 beschreven.

2.2 De opdrachtnemer spant zich maximaal in om bij de organisatie van het evenement de huidige maatregelen in acht te nemen.

2.3 De opdrachtgever dient ervoor zorg te dragen dat de bezoekers tijdens de uitvoering van het evenement de huidige maatregelen naleven.

2.4 De opdrachtnemer is niet verantwoordelijk of aansprakelijk voor de gevolgen van het niet (goed) naleven van de huidige maatregelen door de opdrachtgever of de bezoekers van het evenement. De opdrachtgever dient de opdrachtnemer te vrijwaren tegen eventuele claims ter zake.

Artikel 3 Overmacht

3.1 Indien het evenement ten gevolge van de huidige maatregelen geen doorgang kan vinden, beschouwen partijen dit als overmacht ten gevolge van de overmachtsituatie.

3.2 Het (tijdelijk) staken van een evenement ten gevolge van het niet naleven van de huidige maatregelen door de bezoekers van een evenement, is geen overmacht. In dat geval blijft artikel 2.4 onverkort van toepassing.

3.3 Zodra er sprake is van overmacht ten gevolge van de huidige situatie gelden de volgende stappen:
Stap 1: Zie artikel 4
Stap 2: Zie artikel 5
Stap 3: Zie artikel 6

3.4 Partijen reageren op een voorstel van de andere partij in het kader van de in dit artikel bedoelde stappen binnen 5 werkdagen na ontvangst daarvan, tenzij partijen een andere termijn overeenkomen of de omstandigheden redelijkerwijs een langere termijn vereisen.

Artikel 4 Aanpassing evenement

4.1 Uitgangspunt is dat het evenement aan de huidige maatregelen wordt aangepast, tenzij aanpassing niet mogelijk is, of dit leidt tot een te vergaande aantasting van het oorspronkelijke evenement.

4.2 De opdrachtnemer en opdrachtgever bekijken in onderling overleg of aanpassing mogelijk is, waarbij beide partijen oplossingsgericht, redelijk en billijk zullen handelen.

4.3 Indien het evenement wordt aangepast, blijft de tussen de opdrachtnemer en opdrachtgever overeengekomen opdrachtsom aan de opdrachtnemer volledig verschuldigd, met dien verstande dat hierop alle daadwerkelijke kostenbesparingen in mindering en alle daadwerkelijke kostenverhogingen in meerdering worden gebracht. De opdrachtnemer spant zich in om kostenverhogingen te minimaliseren en kostenbesparingen te maximaliseren.

4.4 De opdrachtnemer onderbouwt de in het vorige lid bedoelde daadwerkelijke kostenbesparingen en kostenverhogingen op verzoek van de opdrachtgever met onderliggende stukken, zoals facturen of offertes van betrokken leveranciers.

Artikel 5 Verplaatsen evenement

5.1 Indien het evenement niet aangepast kan worden, is het uitgangspunt dat het evenement verplaatst wordt, tenzij de opdrachtnemer of opdrachtgever zwaarwegende redenen heeft om het evenement niet te verplaatsen.

5.2 De opdrachtnemer en opdrachtgever bekijken in onderling overleg of verplaatsing mogelijk is, waarbij beide partijen oplossingsgericht, redelijk en billijk zullen handelen.

5.3 Indien het evenement wordt verplaatst, blijft de tussen de opdrachtnemer en opdrachtgever overeengekomen opdrachtsom aan de opdrachtnemer volledig verschuldigd, met dien verstande dat hierop alle daadwerkelijke kostenbesparingen in mindering en alle daadwerkelijke kostenverhogingen in meerdering worden gebracht. De opdrachtnemer spant zich in om kostenverhogingen te minimaliseren en kostenbesparingen te maximaliseren. De opdrachtgever begrijpt dat de opdrachtnemer daarvoor wel mede afhankelijk is van alle betrokken leveranciers en de door hen gehanteerde voorwaarden.

5.4 De opdrachtnemer onderbouwt de in het vorige lid bedoelde daadwerkelijke kostenbesparingen en kostenverhogingen op verzoek van de opdrachtgever met onderliggende stukken, zoals facturen of offertes van betrokken leveranciers.

Artikel 6 Annuleren evenement

6.1 Indien het evenement niet aangepast of verplaatst wordt, kan het evenement door de opdrachtnemer of opdrachtgever worden geannuleerd.

6.2 De opdrachtnemer en opdrachtgever bekijken in onderling overleg of annulering echt de enige oplossing is, waarbij beide partijen oplossingsgericht, redelijk en billijk zullen handelen.

6.3 Indien het evenement wordt geannuleerd, blijft de tussen de opdrachtnemer en opdrachtgever overeengekomen opdrachtsom aan de opdrachtnemer volledig verschuldigd, met dien verstande dat hierop alle daadwerkelijke kostenbesparingen in mindering en alle daadwerkelijke kostenverhogingen in meerdering worden gebracht. De opdrachtnemer spant zich in om kostenverhogingen te minimaliseren en kostenbesparingen te maximaliseren. De opdrachtgever begrijpt dat de opdrachtnemer daarvoor wel mede afhankelijk is van alle betrokken leveranciers en de door hen gehanteerde voorwaarden.

6.4 De opdrachtnemer onderbouwt de in het vorige lid bedoelde daadwerkelijke kostenbesparingen en kostenverhogingen op verzoek van de opdrachtgever met onderliggende stukken, zoals facturen of offertes van betrokken leveranciers.

6.5 Bij annulering conform dit artikel is het na verrekening conform lid 3 resterende deel van de opdrachtsom direct opeisbaar.

Artikel 7 Kostenverhogingen en betaling

7.1 Indien de kostenverhogingen als bedoeld in de artikelen 4, 5 en 6 naar verwachting meer bedragen              dan 15% van de oorspronkelijke opdrachtsom, informeert de opdrachtnemer de opdrachtgever hierover voorafgaand aan het maken van de betreffende kosten, voor zover de omstandigheden dit redelijkerwijs toelaten.

7.2 Het na verrekening conform de artikelen 4, 5 en 6 resterende, verschuldigde bedrag van de opdrachtsom wordt door de opdrachtgever voldaan met inachtneming van de betalingstermijnen zoals opgenomen in de algemene voorwaarden van de opdrachtnemer, met dien verstande dat artikel 6.5 van dit addendum onverkort van toepassing blijft.

ToetToetFood Versie 2026
Tel NL: 0102614199 | Tel BE: 038081297
Levering geschiedt volgens de algemene leveringsvoorwaarden van de KHN.